O projektu Prahou turistickou

Cyklus Prahou turistickou jsou pravidelné pěší vycházky určené pro širokou veřejnost. Vycházky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Cyklus se skládá z 52 pochodů, jejichž délka je od 6 do 15 km. Projekt je rozdělen do tří částí: Procházky jarní Prahou, Procházky podzimní Prahou a Procházky zimní Prahou.

Jarní procházky se konají od dubna do června každé úterý a čtvrtek a délka tras se pohybuje od 6 do 12 km. Na podzimní procházky se můžete vydat od srpna do října každý čtvrtek, délka tras je od 7 do 10 km. Zimní část projektu se koná od listopadu do března každou sobotu (příp. neděli) a jsou zakončeny březnovým zahájením jarním sezóny na akci Za jarním sluníčkem.

Na pochodech Prahou turistickou platí jednotné startovné: děti do 15 let - 10 Kč; člen KČT - 20 Kč (po předložení platného průkazu KČT na startu); veřejnost 40 Kč (pro trasy zařazené v cyklu PT).

Na akce není třeba se předem přihlašovat. Pokud máte zájem zúčastnit se vycházky, stačí si vybrat akci a v uvedeném časovém rozsahu přijít na start. Start je označen nápisem a logem KČT. Zde po zaplacení startovného dostanete podrobný popis trasy.

Akce není hromadná, každý účastník trasu prochází individuálně, s přáteli či rodinou dle popisu trasy. Popis je připravován zkušenými turisty, i když lokalitu výletu neznáte, dojdete bez bloudění do cíle.

V cíli pochodu obdržíte razítko do Průkazu pochodníka a do průkazu „Razítko měsíce“. Oba průkazy obdržíte v cíli pochodu nebo.