Malešice – Parukářka

Datum: 04.05.2021
Start: 17:00 - 19:00
Malešické náměstí: BUS 177, 195, 155
Trasa 5 km pěší
Cíl: 18:30 - 20:30
Parukářka
Start u autobusové zastávky „Malešické náměstí“ (u kapličky) – směr jízdy autobusu do Malešic. Jděte do ulice „Na Univerzitním statku“ (začíná proti “Domu barev“). Ulicí „Na Universitním statku“ jděte až nahoru ke kapličce a evangelickému kostelu na křižovatce s ulicí „Rektorská“. Zde narazíte na žlutou turistickou značku, půjdete po žluté vlevo ul. Rektorskou, potom vpravo „Bakalářskou“, stále po žluté do Malešického lesa a zde stále po žluté a NS Sv. Josefa, k tenisovému areálu (bude vpravo) až k ul. „Malešická“. Ulici Malešická na přechodu pro chodce přejděte, zde opusťte žlutou turistickou značku a pokračujte cestou kolem drátěného plotu (na začátku plotu je zelená textilie). Plot (rozsáhlého školního areálu) bude vpravo, vlevo bude areál se sportovišti pro děti i dospělé. Koule na cestě začínají ulici „U krbu“, tou pokračujte, zahněte vpravo do ulice „Na Třebešíně“ (vpravo bude stále školní areál) – cyklo A244 – u velodromu zahněte vpravo do ul. „Nad Kapličkou“. Za podjezdem a mostem pod a nad již nefunkčními železnicemi přijdete opět do ul. „Malešická“ a půjdete po ní vlevo. U Penny marketu přejděte po přechodu ulici a u zastávky autobusu „Vackov“ (ubytovna Vackov bude přes ulici) zahněte vpravo do ul. „Na Vackově“. Tou jděte až do ul. „Pod Javorem“ a pokračujte přes ulici cestou označenou jako cesta pro chodce. Ta Vás přivede ke schodům do parku “Židovské pece“. V parku jděte cestou vlevo (u zeleného plotu), projděte „rovně“ celým parkem (u velkých kamenů se držte vpravo) až k dopravnímu hřišti. Zdě jděte vpravo do ulice „Jilmová“, Jilmovou jděte vlevo a pak stále „rovně“ do ul. „Ambrožova“, zde vpravo směrem k barevné budově mateřské školy a dostanete se do ul. „Jeseniova“ a zde jděte vlevo. Jeseniovou dojdete na světly řízenou křižovatku, tu přejděte rovně, vejděte pěšinou do parčíku a poté do ulice „Na Parukářce“. Ul. Na Parukářce se dostanete do parku „Parukářka“. Jděte parkem „rovně“, nejlépe pěšinou přes nejvyšší bod Křížek (276 m) až do zahradní restaurace „Pivnice Parukářka“, kde je cíl.

Pořádající odbor: 
Kontaktní osoba:
Helena KVASILOVÁ
tel.: 731546103
e-mail: [email protected]

Mapa

Trasy na mapě

Hodnocení

Počet hodnocení: 8, průměr: 3,63

Fotogalerie

Soubory

Komentáře

Avatar uživatele
Tak držím pořadatelce Heleně palce, aby už turisté vyrazili do jarní přírody a přišli i na tento úterní podvečerní pochod z Malešic na Parukářku
Avatar uživatele
... a povedlo se !!! Turisté zase na podvečerní pochod začínají chodit !!! Marta a Mirek z odboru KČT Praha-Karlov, oddíl Sparta odstartovali na PJP 10 z Malešického náměstí od kapličky sv. Václava neuvěřitelných 28 příchozích !!!. To je přece skvělé, když zatím není skoro žádná propagace, např skládačka na které jsou pochodníci celých 10 let zvyklí. Doufejme, že Pavel Černý z programové rady oblasti už pracuje na skládačce červnové. Na všech zatím uspořádaných PJP Pochodech jarní Prahou jsem potkával člena výboru ing. Honzu Čermáka, takže na oblasti už vědí, že Prahou turistickou - Pochody jarní Prahou ... už se zase dostávají do kondice. Díky pořadatelce pochodu Heleně ze Sparty, možná (co možná? Určitě !!!) že díky zvěřejnění jejího popisu trasy na webu šlo ještě více účastníků, než 28 odstartovaných. Prostě si ho vytiskli a sami si šli. A díky Vlaďce z kanceláře KČT Praha na Výstavišti za technickou podporu pořadatelů :-)
Avatar uživatele
Ja byla taky akorat sama v nedeli odpoledne nasla jsrm si trasu na internetu moc pekny!!!! Vsude plno lidi