Datum: 25.03.2017
Start: 08:00 - 12:00
dle trasy:
Trasy:
  • 7 km pěší: Kinského náměstí (tram 9, 12 a 20) (start od 09:00 do 11:00) - - - Národní technické muzeum (cíl)
  • 9 km pěší: Kobylisy (metro C, výstup Salesiánské divadlo) (start od 09:00 do 11:00) - - - Národní technické muzeum (cíl)
  • 5 km bezbariérová: dle trasy (start od 10:00 do 12:00) - - - Národní technické muzeum (cíl)
  • 8 km běh: Park Pankrác (od kavárny „Café na půl cesty“) (start od 09:30 do 10:00) - limit 55 minut - Národní technické muzeum (cíl)
Cíl: 11:00 - 16:00
Národní technické muzeum
Pro účastníky pochodu bude zajištěn volný vstup do výstavních prostor NTM. Odpoledne od 13 hod. bude připraven kulturní program a další doprovodné akce. Pro účastníky akce Razítko měsíce budou připraveny závěrečné odměny. V NTM budou připraveny stánky KČT a obchodních partnerů.

Avatar uživatele
Výrazně zdravím a upřesňuji start trasy 7km je náměstí Kinských a ne Kinského náměstí.

Pepa
Šli jsme trasu 9 km. Trasa byla moc pěkná! Náš malý pochodník využil dětská hřiště, která byla cestou a my jsme zase využili chvilkového posezení u jednoho občerstvení :-) Hezky jsme si pochod užili. Díky moc! Těšíme se na další pochody!
Nevíte někdo jaká byla účast? Pochod byl dobře organizován, trasa super a hlavně počasí- opravdu "za sluníčkem"
Jarní sluníčko opět nezklamalo a to nemyslím jenom to nad námi ale celou akci. Již tradičně jsem se zúčastnil turistického běhu, který měl tentokrát jinou trasu, která však byla také hezká a hlavně nás běžce provedla mnoha zajímavými místy našeho hlavního města. Start byl u kavárny Na půl cesty na Pankráci, odtud se běželo kolem České televize a z kopce k plaveckému stadionu v Podolí, kde kdysi trénovala naše olympijská vítězka Milena Duchková. Poté se pokračovalo kolem Vltavy až pod Vyšehrad a dále k Tančícímu domu, kolem Mánesa, Karlova mostu až na Náměstí Jana Palacha, odtud se pak běželo přes most kolem Úřadu vlády a dále na Letnou, kde se vyběhlo u místa, kde v době dávno minulé stávala "fronta na maso" - Stalinův pomník (dnes tam stojí kyvadlo) a odtud již do cíle u Technického muzea. Celá trasa byla moc hezká a vedla opravdu atraktivními místy, což potvrzovali početné skupiny turistů, kterým jsme se vyhýbali (inu krásné počasí vytáhlo na procházku velké množství lidí). Mezi turisty jsme vzbuzovali celkem pozornost, neboť jejich udivené pohledy na běžce v centru a občasné výkřiky "Alcuni sciocchi esecuzione. Attenzione!" volný překlad "Pozor, běží nějací blázni", svědčili o zájmu o nás. Alespoň budou mít italští turisté o zážitek na víc. Závěrem bych chtěl moc a moc poděkovat všem organizátorům celé akce, neboť tato se opět vydařila a myslím si, že se stala krásným zahájením oslav 100 let republiky a 130 let turistiky. Díky ještě jednou a přeji všem organizátorům i účastníkům všechno dobré, hodně zdraví a pohody a mnoho podobných krásných akcí.
Za naší malou partu, trasa 9 vědla pěknými místy, počasí skvělé, v cíli muzeum, tak se nám ani nechtělo domu, díky a zase někde příště.
16. ročníku pochodu Za jarním sluníčkem se zúčastnilo celkem 967 účastníků.