19. Večerní Prahou aneb po stopách plynových lamp s Pražskou plynárenskou - individuální

Datum: 09.01.2021
Start: 00:00 - 23:59
Náměstí Republiky: individuální bez pořadatelů, popis trasy zde v souboru
Trasa 10 km pěší: Náměstí Republiky (start) - Chotkovy sady – Nový svět – Malá Strana – Staré Město - Jungmannovo náměstí - bez pořadatelů (cíl)
Cíl: 00:00 - 23:59
Jungmannovo náměstí - bez pořadatelů
Milí příznivci turistiky, současná situace neumožňuje uspořádat tradiční pochod za klasických podmínek, proto jsme pro vás připravili popis trasy pro individuální procházku Prahou po plynových lampách jako vzpomínku na předchozí ročníky, které jsme organizovali ve spolupráci s Pražskou plynárenskou a s pražským lampářem. Doufáme, že se vám trasa bude líbit a projdete si ji v souladu s platnými vládními nařízeními. Těšíme se na setkání na dalších akcích. Pamětní list z tohoto pochodu po předložení popisu s výsledky hádanky obdržíte na pochodu, který se bude moc organizovat po skončení vládních nařízení nebo různých omezení.

Pořádající odbor: 
Kontaktní osoba:
Ing. Klára ZEZULOVÁ
tel.: 732384543
e-mail: [email protected]

Mapa

Trasy na mapě

Hodnocení

Počet hodnocení: 4, průměr: 2,25

Fotogalerie

Soubory

Komentáře

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Děkujeme všem, co nás na dálku podpořili a prošli si tentokrát trasu individuálně bez možnosti rozsvítit si plynovou lampu. Možná pro některé z vás byl jiný zážitek ve formě prázdnější Prahy, protože jinak jsou některá místa plná zahraničních turistů.
Zvláštní poděkování patří Tomášovi, který všem účastníkům připomněl zajímavá zákoutí Prahy. Moc krásné fotografie a dokonce nebyl Nepomucký zarostlý břečťanem.
Za KČT, odbor Pohoda Praha - Klára Zezulová
Avatar uživatele
A já chtěl poděkovat Kláře a odboru Pohoda (jen už jsem to včera nestihl) za přípravu a především uskutečnění pochoďáčku, který patří k jednomu z mým nejoblíbenějších, protože vede krásnou starou Prahou (a vlastně z velké části kopíruje i mou oblíbenou trasu, na kterou jsem se vydával vždy, když na mě dopadla trudomyslnost – a též ji zakončoval nedaleko od našeho cílového místa - při dvojce dobrého vínka ve vinárně Blatnička). Tentokrát jsme se nemuseli prodírat davy turistů - i když, jak bylo vidno - Češi a Pražané si umí najít i doma krásná místa. Nebylo třeba kam spěchat a jen sledovat předepsaný popis trasy, ale každý mohl zvednout hlavu, rozhlížet se a kochat. A ani o v tuto dobu tradiční svařák, který zahřeje, nemusel nebyl ochuzen (i když na zavřené hospůdky a restauračky byl nezvyklý a smutný pohled).
Avatar uživatele
Jinak též musím pochválit způsob realizace s individuální účastí na pochoďáčku - a věřím, že se v současné situaci ke stejnému řešení připojí i ostatní organizátoři. Já takto učinil se svým „pivovandrováním“ pro SOBSA v polovině října s tím, že jsem vyvěsil popis trasy na webové stránky a turistické akce se pak bylo možno zúčastnit nejen v daném termínu, ale kdykoli do konce roku a upomínkové listy jsem potom účastníkům mimo daný termín zasílal e-mailem . Jenže to jsem ještě tenkrát nevěděl, že se situace a opatření přitvrdí...