15. Večerní Prahou aneb jak se v Praze svítí plynem

Datum: 14.01.2017
Start: 16:30 - 17:30
Revoluční 8a: ústředí KČT - vnitroblok, vlevo, po schodech nahoru
Trasa 10,5 km pěší: Revoluční 8a (start) - Hanavský pavilon – Hradčanské náměstí – Betlémské náměstí – Staroměstské náměstí - Pražská plynárenská, a.s. (nádvoří domu Národní 37/38, Praha 1) (cíl)
Cíl: 18:30 - 21:00
Pražská plynárenská, a.s. (nádvoří domu Národní 37/38, Praha 1)
Startovné zdarma díky partnerství s Pražská plynárenská, a.s. Pochod v rámci oslav 170 let pražského plynárenství s Pražskou plynárenskou. V 17:30 bude s výkladem, ukázkou rozsvěcení a zhášení plynových lamp na Hradčanském náměstí.

Pořádající odbor: 
Kontaktní osoba:
Ing. Klára ZEZULOVÁ
tel.: 732384543
e-mail: [email protected]

Mapa

Trasy na mapě

Hodnocení

Počet hodnocení: 21, průměr: 1,24

Fotogalerie

Komentáře

Avatar uživatele
Padesát minut ve frontě v cíli? Paní se vykecává a razítkuje chudák jeden pán? Co to je za organizaci?
Avatar uživatele
Mám z tohoto pochodu rozporuplné dojmy.

+ perfektní informace k plynovým lampám, pán mě nechal rozsvítit jednu část lampy
+ krásná trasa s naprosto přesnou vzdáleností
+ categing v cíli
- fronta v cíli, čekal jsem 19:02 - 19:48
- prodej turistické vizitky za 15 Kč když běžná prodejní cena je 12 Kč
Avatar uživatele
moc hezká trasa i výklad s lampami .. konečná fronta byla příšerná (50min čekání)!!
Avatar uživatele
Dnešní pochod?
Krásná trasa, pěkný program při rozsvicení plynových lamp.
V cíli ovšem vzala veškerá pohoda za své, neskutečná fronta, chaos v organizaci, slíbený pamětní list není. Škoda na závěr :-(
Avatar uživatele
Příjemná trasa, velmi cením výklad k plynovým lampám, který byl příjemným zpestřením procházky a k duhu přišlo teplé občerstvení v cíli. Bohužel jsem nepochopila cílovou fronu - zdržení jsem přičítala vystavování upomínkových listů na památku, ale nakonec jsem dostala jedno razítko a během několik vteřin jsem odcházela, takže nevím, co u razítkovacího stolku dělali všichni ostatní. Nebýt svářáku, litovala bych, že jsem na to razítko vůbec čekala.
Avatar uživatele
Moc hezká trasa, rozsvěcení jsem bohužel nestihla, ale určitě bylo zajímavé. Těžce nezvládnutá organizace v cíli. Dokud seděli organizátoři v cukrárně, fronta absolutně nepostupovala. Když se razítkovalo venku, najednou to šlo ráz na ráz. Přesto jsem stála více než hodinu. Jelikož nejsem frontová bojovnice, pro příští léta tento pochod ze svého kalendáře nejspíš vypustím.
Avatar uživatele
Zdravím absolutně špatně zorganizovaná akce. V cíli jsme čekali hodinu a půl než se na nás vůbec dostala řada a přestože jsme měli vyplněnou doplňovačku žádný pamětní list jsme nedostali což mrzelo hlavně děti. Takže jsme vlastně hodinu a půl s malými dětmi stáli a čekali až dostaneme razítko. Pořadatelé byli v cíli pouze dva proč si nevzali na pomoc další posily aby cíl trochu odsejpal? Navíc překvapení což jsme se později dozvěděli že je svařené víno jaksi došlo a na nás se už nedostalo. Ani čaj pro děti nebyl k dispozici. Už se do takového akce radši nepouštějte když to nezvládáte. Jen otrávíte lidi. Libuše s rodinou z Kolína
Avatar uživatele
Trasa krasná, cil katastrofa :(
Avatar uživatele
Trasa pěkná, v cíli po hodině čekání jsem odešel bez razítek, organizačně děs.
Avatar uživatele
Trasa pěkná, bohužel místy šílené náledí, takže jsme ve skupině měli i přes maximální opatrnost jeden vážný úraz.
V cíli totální katastrofa, já jsem na cíl čekala cca hodinu a půl v naprosté zimě,fronta prakticky nepostupovala, pokud jste dorazili později a zdrželi se třeba fotografováním nebo jste startovali později, tak už nebylo ani občerstvení, měli štěstí jenom ti dříve příchozí.
Startovné se sice neplatilo, ale vizitka v cíli za 15, pamětní list žádný, cukrárna zavřela.
Nedivím se, že to spousta lidí radši vzdala i bez razítek a vizitky, jelikož jim to za zdraví nestojí.
Avatar uživatele
První část pochodu až na Hradčanské náměstí byla pěkná a však od Karlova mostu to šlo s kvalitou trasy silně do kopru.Proplétaní se uličkami v centru Prahy s nejméně dvojí přechodem Staroměstského náměstí my připadá jako zbytečné nahánění kilometrů. Poslední korunou na závěr byla zcela a totálně nezvládnutá organizace v cíli kam jsem dorazil v čase 19:10 a s razítkem jsem odcházel ve 20:10. Navíc paní která v cíli zajišťovala prezentační listinu byla velice mile naladěné. Doporučuji organizátorovy aby se zamyslel zda by se neměli lidé,kteří byly v cíli nahradit někým kdo to zvládne organizačně lépe. Poslední věc kterou absolutně nechápu je proč jsem za vizitku na které je uvedená klasická cena tedy 12 korun platil 15 korun. Na základě uvedených skutečností budu příště jakýkoliv svojí účast na pochodu pod kterým bude vaše organizační složka KČT podepsána velmi zvažovat.
Avatar uživatele
Vidíte, a mě se pochoďáček velice líbil - stará Praha je má srdeční záležitost – a místa, která jsme navštívili lze navštěvovat neustále a pokaždé je vidíte z jiného náhledu – a myslím, že se nikdy neomrzí. A fronta v cíli? Též nejsem příznivcem dlouhých front, ale ruku na srdce, kolik času jste před vánočními svátky vystáli u pokladen v supermarketech? A zde jste si mohli čekání zkrátit povídáním s příjemnými lidmi. Těžko by pomohlo v cíli více pořadatelů, když k dispozici bylo několik (5 či snad 6?) razítek /po jednom exempláři/ a málokterému z účastníků postačilo jen jedno razítko do papíru itineráře…
A protože POHODA mívá jedny z nejhezčích a nejzajímavějších pochoďáčků – přeji všem „bručounům“, aby je jejich chmury brzo přešly a věřím, že příště budou jistě V POHODĚ… :-)
Avatar uživatele
Tomáši, mezi "bručouny" jak vy píšete byli ve frontě lidé promrzlí, ke konci již bez jídla a teplého pití! Na toto se nezapomíná, přesto že pochod byl kromě organizace v cíli hezký a poučný.
Avatar uživatele
jo, a razítka byla jen dvě, NE šest..
Avatar uživatele
Vesměs se asi shodneme s ostatními. Opravdu velmi pěkná trasa přes nádherná pražská místa, byť na konci trochu zbytečně kroužící kolem dokola. Ovšem naprosto nezvládnutá organizace v cíli. Jako příchod 19:15 a odchod 20:45 to je v tomto zimním čase opravdu příliš silná káva. Vícero razítek bývá i na ostaních pochodech, ale s něčím takovým jsem se tedy ještě nesetkal. Vizitku za 15,- bych osobně neřešil. Je to cena doporučená a vzhledem k nulovému startovnému to nikomu díru do kapsy neudělá. Nezbývá doufat, než že se organizátoři z tohoto fiaska poučí a příště to zvládnou lépe, protože tohle POHODA rozhodně nebyla :-/
Avatar uživatele
Tomáši-Radku není pod vaši úroven psát jediné kladné hodnocení v celé této skupině? My dobře víme že to jste vy jeden z pořadatelů :-) co prodával turistické vizitky za 15 korun
Avatar uživatele
Miloši, já Vás zklamu. Nejsem jedním z pořadatelů tohoto "pochoďáčku" - a stejně jako ostatní jsem si vystál frontu - a protože jsem dorazil jako poslední (byť jsem byl v oné frontě předposlední) tak "jen" asi dvacetiminutovou. Ale jsem organizátorem jiných turistických akcí - a tak trochu vím, co to je, zvládat nápor účastníků v cíli - a to se mých akcí účastní mnohem méně pochodníků... Mým problémem asi je, že jsem byl plný příjemných dojmů z krásy naší matičky Prahy - a byť bych jindy nejspíše též organizátorům spílal, dokázal jsem se nyní nad to povznést... Ale pokud se stálo ve frontě jednu až jednu a půl hodiny (jak někteří uvádějí) dovedu jejich rozhořčení pochopit - a nedivím se Vám, Miloši, že jste potom na mě, s mým kladným hodnocením, rozhořčen.
Avatar uživatele
Dobrý večer, paní Aleno. Asi máte pravdu, razítek nebylo šest, omlouvám se za mystifikaci - ale jen pět. 1. 170 let pražského plynárenství (mimochodem velice pěkné s historickým kandelábrem) 2. Pochodu Večerní Prahou 3. Putování zimní Prahou č.41 4. Razítko měsíce ledna 5. Podlouhlé se jménem pochodu do jakéhosi záznamníku...
Avatar uživatele
Procházka příjemná jen to trochu klouzalo. Cíl pořadatelé nezvládli, čekání na razítko jsme vzdali protože jsme museli na vlak. Za svařák děkujeme bylo to příjemné
Avatar uživatele
Tomáši-Radku vy tedy máte přehled co se týká razítek, jak to všechno víte?
Avatar uživatele
Turistické akce pořádané klubem Pohoda již nebudu podporovat. Jednou stačilo. Ještě že jste nevybírali startovné !
Avatar uživatele
Pro vás, kdo jste v sobotu byly na pochodu Večerní Prahou, mám dobrou zprávu. Vezměte si sebou v sobotu 21. 1. 2017 popis trasy a dostanete dodatečně slíbený pamětní list. :-) Pro ty z vás, kteří v sobotu nemohou přijít, tak ve spolupráci s pražskou plynárenskou jsou připraveny ještě další 3 pochody, na kterých bude možné také obdržet pamětní list nebo po předchozí domluvě s Klárou Zezulovou není problém i na nějaké další turistické akci. Ještě jednou se vám omlouváme za nepříjemnost a těšíme se na viděnou na dalších turistických akcích. :-)
Také se omlouváme za dlouhé čekání v cíli, byly jsme zaskočení účastí 480 pochodníků, protože v předchozích letech byl nejvyšší počet 199. Vážíme se vaší velké účasti a budeme se snažit příště takovému problému zabránit.

Za odbor KČT, odbor POHODA Praha
Ing. Klára Zezulová